Trening to sztuka kompromisu

Jak połączyć intensywne treningi z aktywnością zawodową? Na pytania, które zadają sobie często początkujący triathloniści odpowiadają  pracownicy firmy SCA Hygiene, którzy przygotowują się do udziału w Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.

1. Jak znaleźć czas na trening?
„Znaleźć czas na trening jest łatwo, jeśli naprawdę się tego chce. Nie można się mazać. Trzeba wstać o tej 4 rano i mieć cały ranek dla siebie, na trening. Wybiec o 5, na czczo, przebyć 20 km i potem całą resztę dnia ma się to uczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko źle poukładane” (Rafał Tyburek). „Jeśli ktoś nie jest wstanie znaleźć dwóch, trzech godzin w tygodniu to albo jest źle zorganizowany, albo za mało zmotywowany” (Maciej Michalski).

%f1
Wspólne treningi, wspieranie się i wymiana doświadczeniami. To pomaga przygotować się do Herbalife Ironman 70.3 Gdynia
 
2. Jak zorganizować idealny tydzień treningowy będąc aktywnym zawodowo?
„W poniedziałki nie planuję wyjazdów, dzięki czemu przed pracą mogę być na basenie i ćwiczyć pod okiem trenera. Najłatwiej zaplanować aktywności sportowe w weekendy, kiedy nadrabiam zaległości z tygodnia” (Agata Matuszewicz). „Prowadzę aktywny tryb życia, zarówno zawodowo, jak i prywatnie, sport jest jego częścią. Pod kątem zawodowym staram się odpowiednio planować każdy tydzień, uwzględniając możliwości czasowe, spotkania służbowe oraz lokalizację treningów” (Agnieszka Korczewska).

3. Czy korzystasz z pomocy profesjonalnego trenera?
„Jestem właśnie po spotkaniu z trenerem personalnym, który ma mnie zmobilizować do regularnych treningów i zmiany nawyków żywieniowych” (Magda Kamińska). „Jestem w trakcie przygotowywania planu treningowego – na szczęście w gronie współpracowników mamy ekspertów, którzy chętnie służą fachową poradą, a także koleżanki i kolegów, którzy też stanęli przed podobnymi wyzwaniami, co daje dodatkową motywację” (Arkadiusz Korbiel).

4. Jak łączyć treningi z macierzyństwem i życiem rodzinnym?
„Nie jest łatwo znaleźć czas na treningi mając na głowie pracę, dom i opiekę nad dzieckiem, ale dzięki wsparciu męża znajduję czas na wieczorne lub weekendowe treningi” (Karolina Jozko). „Trenowanie jest trudniejsze, jeżeli jest się mamą. Zdecydowałam, że trenować będę rano, przed pracą i przed obudzeniem się mojego synka” (Agnieszka Kuźniar).

5. Czy w planie treningowym uwzględniasz dietę?
„O dietę trzeba zadbać równie pieczołowicie jak o trening. Mój sposób to wieczorne przygotowanie posiłków na następny dzień i zapakowanie ich w szczelne pojemniki. Zapewnia to regularne odżywianie następnego dnia, co pomaga dojść do odpowiednio niskiej wagi startowej” (Rafał Tyburek).

6. Czy masz jakieś sprytne porady, dzięki którym łatwiej jest zorganizować trening?
„Nawet w przypadku wyjazdów służbowych staram się mieć zawsze ze sobą w samochodzie spakowane rzeczy do biegania i na basen” (Agata Matuszewicz). „Korzystam z możliwości, jakie daje karnet sportowy oferowany przez pracodawcę. Dzięki temu mam swobodną możliwość wyboru miejsca, dnia i godziny treningu, co bardzo ułatwia organizację, nawet w przypadku niespodziewanego wyjazdu” (Agnieszka Korczewska). „Wykorzystuję fakt, że z domu na siłownię mam dwie  minuty spacerem, a pobiegać mogę wokół pobliskiego jeziorka” (Magdalena Wachowicz).

7. Co jeszcze trzeba wiedzieć planując treningi?
„Nieodłączną częścią sportu jest oczywiście samodyscyplina. Trenuję nieprzerwanie od kilkunastu lat, zdążyłam więc przywyknąć do ograniczeń, jakie poza samą przyjemnością z aktywności ruchowej, narzucają regularne treningi” (Agnieszka Korczewska). „Umiejętny trening to sztuka kompromisu” (Rafał Tyburek).

Odpowiedzi na pytania o łączeniu treningów z życiem zawodowym udzielili pracownicy firmy SCA Hygiene, przygotowujący się do startu w Herbalife Ironman 70.3 Gdynia.
 
Powrót do listy