Start zapisów Triathlon Energy 2017

Nowe lokalizacje i pomysły. Promocja i nagrody finansowe. Jeszcze bliżej triathlonistów. A to wszystko z charytatywnym tłem. Sezon cyklu Triathlon Energy startuje już 1 października, w samo południe!

A dokładnie o tej porze, 1 października 2016 roku, startują zapisy cyklu Triathlon Energy 2017. Na ten moment znane są trzy lokalizację. Dwie z ubiegłego roku: Starogard Gdański i Lidzbark Welski oraz jedna nowa Gniewino, w województwie pomorskim. Znane są także daty dwóch kolejnych, kiedy Triathlon Energy planuje zawody.
- Prowadzimy w tej chwili rozmowy z gminami – mówi Adam Greczyło z Triathlon Energy. – Jak tylko będą podpisane umowy podamy kolejne miejscowości.

To co dziś wiemy na pewno?

Triathlon Energy #1 – 28 maja 2017 Gniewino (woj. Pomorskie)
Triathlon Energy #2 – 18 czerwca 2017 Starogard Gdański (woj. Pomorskie)
Triathlon Energy #3 – 1-2 lipca 2017 Lidzbark Welski - nie mylić z Warmińskim (woj. Warmińsko-Mazurskie)
Triathlon Energy #4 – 22-23 lipca 2017 – trwają ustalenia
Triathlon Energy #5 – 26-27 sierpnia 2017 – trwają ustalenia

Mocny początek w Gniewinie

Gniewino, gdzie zadebiutuje Triathlon Energy 2017 to nowa miejscówka.  Malownicze położenie, piękne tereny oraz wyśmienita baza do organizacji imprezy triathlonowej - tak w skrócie można opisać gminę Gniewino. Zresztą uroki gminy doceniła między innymi reprezentacja Hiszpanii, która to właśnie Gniewino wybrała na centrum pobytowe podczas Euro 2012. Ponadto świetna infrastruktura hotelowa. Noclegi w Mistral Hotel Sport, tym samym w którym mieszkali piłkarscy mistrzowie Europy. Obok wyśmienitych warunków będzie także możliwość skorzystania z basenu i zabiegów w hotelowym centrum SPA.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjną trasę rowerową z ponad kilometrowym podjazdem. Łatwo nie będzie, ale satysfakcja gwarantowana. Po ogłoszeniu tej informacji w mediach społecznościowych rozpoczęła się dyskusja czy trasa będzie z podjazdem.
– Musi być z podjazdem. To będzie znak firmowy tego triathlonu – pisali triathloniści, którzy już ostrzą sobie zęby na rywalizację w Gniewinie.
A Triathlon Energy podkręca atmosferę. Zawodniczka i zawodnik, którzy najszybciej podjadą pod zbiornik wyjadą z Triathlon Energy Gniewino z pucharem, nagrodą i tytułem najszybszej, najszybszego pomorskiego górala. Puchar będzie atrakcyjny i przechodni. Na stałe trafi w ręce osoby, która trzy razy z rzędu, na przykład w latach 2017-1019 wygra tę rywalizację.

Starogard Gdański tym razem numer 2

Do tego miasta, jak twierdzą organizatorzy, zawsze będą wracać z sentymentem... Tutaj wszystko się zaczęło.
- Udanie zadebiutowaliśmy na mapie polskiego TRI. Dlatego Starogardu Gdańskiego nie może zabraknąć podczas Triathlon Energy 2017 – wyjaśnia Adlona Dybuk z Triathlon Energy.
Do stolicy Kociewia warto będzie przyjechać na weekend 17 - 18 czerwca 2017, a może nawet wcześniej, bo to będzie długi weekend, który rozpocznie się Bożym Ciałem w czwartek.

- Triathlon Energy udanie zadebiutował w Starogardzie Gdańskim w roku 2016, dlatego bardzo się cieszymy że impreza powraca do naszego miasta również w roku 2017 - mówi prezydent Janusz Stankowiak. – Jestem przekonany, że Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim będzie jeszcze lepszy.

W 2017 roku planowane są istotne zmiany w Starogardzie Gdańskim. Impreza, która odbywa się na dwie strefy zmian, zmieni lokalizację pływania. W 2016 roku zawodnicy narzekali na wodorosty. W Płaczewie, w jeziorze poziom wody spadł o półtora metra i pływanie było kłopotliwe.
- Chcą uniknąć stresu i zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki zmieniliśmy jezioro w którym będzie rywalizacja podczas pierwszej dyscypliny – dodaje Adam Greczyło.

W Lidzbarku zawody w niedzielę, a w sobotę dodatkowe atrakcje

Takiej atmosfery jak w Lidzbarku nie było na żadnej imprezie Triathlon Energy 2016 roku. Organizatorzy oprócz rywalizacji triathlonowej planują po raz drugi charytatywne cross kajaki oraz po raz pierwszy warsztaty kulinarne, które poprowadzi Malika.

Triathlon do Lidzbarka zawitał w 2016 roku po raz pierwszy. Miejscowość bardzo urokliwa, ale niestety, mylona z Lidzbarkiem Warmińskim. To miejscowość oddalona zaledwie 162 km od Warszawy, 185 od Trójmiasta, 86 od Olsztyna, dziesięć więcej od Torunia, 137 od Bydgoszczy czy 206 od Łodzi. Czyli nie tak daleko do miejscowości, w których nie brakuje triathlonistów.
Już podczas lipcowych zawodów, które odbyły się 1 dnia miesiąca wielu zawodników potwierdzała, że z przyjemnością przyjadą do Lidzbarka za rok.
- Dziękuję za super imprezę – mówił Jarek Boryna, który wystartował we wszystkich trzech imprezach Triathlon Energy 2016. – Wszystko sprzyjało. Organizatorzy, ludzie na trasie, wolontariusze, kibice i oczywiście inni zawodnicy. Nawet pogoda zmieniła oblicze i okazała się najlepsza z możliwych.

Opinii takich jak Jarosława było dużo więcej. W sezonie 2017 do Lidzbarka warto będzie przyjechać na dwa, trzy dni. Po pierwsze będą to już wakacje, po drugie w sobotę odbędą się dwa dodatkowe wydarzenia. Po raz kolejny odbędą się charytatywne cross kajaki. Dochód z zabawy z odrobiną rywalizacji zostaną przekazane dla potrzebujących. W tym samym dniu odbędą się także warsztaty kulinarne, które poprowadzi dla mieszkańców, turystów i wszystkich chętnych Malika. Jedna z najbardziej charyzmatycznych Polek w gastronomii. Jeszcze do niedawna, jak sama o sobie mówi, leń kanapowy, który został zarażony tri wirusem. Rozpoczęła przygodę z triathlonem, a teraz także chce innych zaprosić w tę niezwykłą podróż.
Warto także podkreślić, że posiłki, które przygotuje wspólnie z trzema osobami, które w konkursie wygrają możliwość gotowania z Maliką, zostaną sprzedane za symboliczną kwotę, a zebrane środki przekazane na cel charytatywny.
Rywalizacja podczas Triathlon Energy 2017 odbywać się będzie na dystansach: 1/8, 1/4 i 1/2 oraz sztafety na dwóch dłuższych dystansach.

Kasa za wygraną

Organizatorzy wprowadzili jeszcze jedną istotną zmianę do roku 2016. Nagrody finansowe dla zawodników w kategorii open.

Start zapisów 1 października 2016 roku o godzina 12. Pierwsze 120 osób, w każdym mieście, może liczyć na promocyjne ceny pakietów startowych. Po 50 osób na dystansach 1/8 i 1/4 oraz 20 na połówce.
Natomiast zawodnicy, którzy zdecydują się wystartować w całym cyklu za kolejne starty zapłacą mniej o 5, 10 i 15 procent. Promocje się nie łączą.

Więcej informacji na TriathlonEnergy.pl

Dawid Kamiński
Foto: materiały prasowe TriathlonEnergy.pl 
Powrót do listy