sailfish Open Water Gdańsk – wpisz w kalendarz!

Nowość w kalendarzu triathlonistów oraz pływaków open water. Już 5 kwietnia rozpoczynamy zapisy na pierwszą edycję zawodów sailfish Open Water Gdańsk. Za trzy miesiące, czyli 23 czerwca 2019 r. spotkamy się w Gdańsku na kąpielisku Stogi, aby ścigać się w świetnej atmosferze o fantastyczne nagrody.
sailfish Open Water Gdańsk to zawody, w których mogą wziąć udział triathloniści oraz miłośnicy pływania w akwenach otwartych. Niezależnie od tego, czy zawodnik jest profesjonalistą, czy amatorem ma możliwość wystartowania na jednym z 4 dystansów, czyli 750/1500/1900/3800 metrów.

Elektroniczny pomiar czasu, pakiety startowe o wartości blisko 150 PLN, profesjonalne zabezpieczenie trasy pływackiej, zabezpieczenie medyczne, jak również medal finishera i statuetki to standard naszej imprezy. Tego, czego jeszcze nie było to nagrody finansowe dla najlepszych zawodników oraz inne niespodzianki dla uczestników!

Dystanse 750 i 1500 metrów oraz 1900 i 3800 metrów gwarantują szybkie pływanie, ale również dużo zabawy z nawigacją, czyli tym, co zawodnicy lubią najbardziej! Ale bez obaw przed zawodami przygotowaliśmy dla wszystkich chętnych trening sailfish swimnights z... mistrzem pływania open water i triathlonistą Sebastianem Karasiem. Jeżeli ktoś nie czuje się mocny w technicznych aspektach pływania na wodach otwartych, koniecznie musi skorzystać z porad mistrza!

Sebastian Karaś to pierwszy człowiek na świecie, który przepłynął wpław 100 km przez Bałtyk z Kołobrzegu na Bornholm w czasie 28 godzin i 30 minut. Jest Rekordzistą w pływaniu 24 h non stop na pływalni z wynikiem 96 km 850 m. Ma na koncie przepłynięcie Kanału La Manche 20.09.2015 (41 km) w 8 godzin i 48 minut (poprawienie Rekordu Polski)

sailfish Open Water Gdańsk to również „Delfinki” i "Rekiny" – pływacka przygoda dla najmłodszych. Zależy nam na promowaniu fantastycznej dyscypliny sportu, jaką jest triathlon. Zawody open water to wydarzenie podczas którego młodzi adepci TRI będą mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie w wymagających wodach Bałtyku.

Dla najmłodszych – delfinków oraz rekinów – przygotowaliśmy dystanse 200 i 400 metrów. Tak jak w przypadku dorosłych zawodników również dzieci a może przede wszystkim one mogą liczyć na fantastyczne pakiety startowe oraz nagrody.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie zawodów sailfish Open Water Gdańsk

 

Powrót do listy