Charytatywny bratobójczy pojedynek

Znają się od dziesięciu lat. Tyle samo razem trenują. Dziś są w jednej drużynie Complexsports, gdzie pod okiem Patryka Sawickiego przygotowują się do rywalizacji. Damian Tomaszewicz jest specjalistą od dłuższych dystansów, Maciej Kosmala walczy na krótszych. Który jest lepszy?

%f4
Damian Tomaszewicz i Maciej Kosmala czują ducha rywalizacji...

W tym sezonie będą mieli tylko jedną okazję, aby stanąć wspólnie na starcie i sprawdzić, który jest mocniejszy.

- Jestem bardzo ciekaw, który z nas wygra – mówi Maciej Kosmala. – Razem trenujemy, ale Damian więcej rywalizuje na połówce, a ja w sprintach.

Ten jedyny raz w tym sezonie zmierzą się już 19 czerwca 2016 roku podczas Polpharma Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim. O godzinie 10.30 na dźwięk syreny rozpoczną walkę na dystansie ¼ IronMana. Który z nich wygra? To trudne pytanie. Maciej wydaje się być szybszy w wodzie, rower jest specjalnością Damiana. Trasa w Starogardzie jest szybka, bo niemal płaska jak stół. Ponadto Maciej w okresie przygotowawczym bardzo dużo czasu spędził na rowerze. Prawie 2000 kilometrów i około 50 godzin na trenażerze. Damian też nie próżnował. Obaj byli na obozie w Hiszpanii.

%f3
A to dowód, że znają się od dawna. Maciek pierwszy z lewej w górnym rzędzie, Damian pierwszy z prawej. Rok 2009.

Który z nich lepiej biega? Maciej 10 kilometrów „robi” w 35 minut i 40 sekund. Damianowi zajmuje to półtorej minuty więcej. Przyjmując scenariusz, że Kosmala wyjdzie pierwszy z wody, a Tomaszewicz go dogoni na rowerze, to może się okazać, że walka o zwycięstwo w tym bratobójczym pojedynku odbędzie się podczas biegu na ulicach Starogardu Gdańskiego. A może nawet przed samą metą.
A co sądzą o tym, który z nich wygra sami zawodnicy? Są pewni swego.

%f2
Maciej mocno trenował w okresie przygotowawczym na rowerze...

- Uważam, że w Starogardzie wygram naszą rywalizację – nie owija w bawełnę Maciej Kosmala. - Lepiej pływam od Damiana i będzie musiał mnie gonić na rowerze. Wszyscy wiemy, że Damian jest dobrym kolarzem, ale w tym roku mocno pracowałem nad jazdą na czas i mam nadzieję, że utrzymam przewagę po pływaniu. Na biegu w triathlonie wypadamy podobnie i jeżeli zejdziemy na bieg razem to moją przewagą będzie szybkość na finiszu.

%f1
...Damian jednak nie obawia się rywala i zapowiada wygraną. 

- Myślę że wygram – twierdzi Damian Tomaszewicz.  - Wiem ile Maciek zrobił w tym roku treningów i ile włożył w nie pracy. Jest naprawdę szybki. Ale wiem też jakie ja wykonałem treningi i czuję, że jest moc. Zrobię wszystko najlepiej, jak potrafię i wygram z Maćkiem!

I bądź tu mądry. Spójrzmy jeszcze w takim razie na życiówki Panów na dystansie, na którym będą rywalizować podczas Polpharma Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim. Damiana to 2 godziny 7 minut, Maciej w ubiegłym roku w Gdańsku wykręcił czas 2 godziny 4 minuty, ale trzeba pamiętać, że trasa rowerowa podczas Triathlon Gdańsk była o półtora kilometra krótsza.

A jak Wy uważacie? Damian i Maciej przyjęli zakład. Przegrany będzie musiał na następnych zawodach założyć koszulkę z hasłem Damian Tomaszewicz/Maciej Kosmala jest szybszy. 

Natomiast Wy możecie obstawiać wynik rywalizacji i napisać, jaka różnica czasowa między nimi będzie na mecie. Osoby, które wpłacą 20 złotych na konto akcji Pomorze Biega i Pomaga dla Arka, który zbiera na wózek elektryczny i dobrze obstawią wynik rywalizacji oraz różnicę czasową będą miały szansę wygrać jedną z pięciu przygotowanych nagród: podwójne zaproszenia do kina i książki o tematyce sportowej wydawnictwa Galaktyka.

Nagrodą jest także trening indywidualny z jednym z Panów. Do wyboru, tak samo jak dyscyplina, którą będziecie chcieli udoskonalić pod okiem Maćka lub Damian. Tutaj jednak stawka jest wyższa. Ta nagroda trafi do osoby, która dobrze obstawi wynik rywalizacji, poda różnicę czasową na mecie i wpłaci dla Arka 100 złotych.

Zapraszamy do zabawy i pomocy! Wynik rywalizacji obstaw w komentarzu WYDARZENIA

Marcin Dybuk
Powrót do listy