1. Wstęp - Po co sportowcom specjalna dieta?

Triatloniści to twardzi zawodnicy – muszą być gotowi na to, aby dać z siebie wszystko, szczególnie podczas zawodów na długim dystansie, które uważa się za jedną z najtrudniejszych dyscyplin odbywających się w ciągu jednego dnia. Zawody triatlonowe różnią się dystansem, a więc i czas potrzebny na ich ukończenie jest różny. Najbardziej popularne dystanse to:
  • dystans sprinterski – 500 m pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegu;
  • dystans olimpijski – 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegu;
  • Half Ironman (70.3) – 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze, 21,1 km biegu;
  • długi dystans (Ironman) – 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze, 42,2 km biegu.
Podczas wysiłku – zarówno na zawodach, jak i na treningu – organizm sportowca potrzebuje odpowiedniej ilości płynów oraz składników odżywczych, aby móc utrzymać tempo i zakończyć mocnym finiszem. Aby stworzyć sobie odpowiedni grunt pod dobre wyniki, musisz zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, dostosowaną do Twoich codziennych potrzeb. W połączeniu ze specjalnie ukierunkowaną strategią odżywiania PRZED, W TRAKCIE i PO wysiłku pozwoli Ci ona w pełni wykorzystać trening i poprawić wyniki.

Poniższy wykres porównuje procesy adaptacji w treningu u sportowców stosujących specjalne produkty żywnościowe oraz tych, którzy z nich nie korzystają.
%f2

Odpowiednia strategia odżywiania pomoże Ci w pełni wykorzystać trening. Aby pomóc klientom w dopasowaniu naszych produktów do ich potrzeb treningowych, stworzyliśmy system oznaczeń na opakowaniach wskazujący, kiedy należy używać którego produktu. 1 oznacza PRZED, 2 oznacza W TRAKCIE, a 3 – PO.
Na opakowaniach naszych produktów znajdziesz oznaczenia kolorystyczne związane z naszym systemem. Na przykład produkty niebieskie, przeznaczone na czas po treningu, pomogą Ci w optymalizacji jego efektów.

%f4

Wyłączny dystrybutor produktów PowerBar w Polsce - TriSolution 

Zamów broszurę PowerBar® Nutrition Coach dla Triatlonistów

Powrót do listy