Odtwarzają historię triathlonu w Warszawie

Podziel się


Odtwarzają historię triathlonu w Warszawie
19:05 12 01 2016
12 czerwca 2016 odbędzie się 5150TM Warsaw Triathlon. Będą to pierwsze w Warszawie zawody triathlonowe na licencji World Triathlon Corporation - właściciela legendarnej marki IRONMAN. Przy tej okazji organizatorzy postanowili przypomnieć historię warszawskiego triathlonu.

- Pierwsze zawody triathlonowe w stolicy odbyły się w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku i w różnych formach rozgrywane są do dzisiaj. Chcemy zebrać historyczne zdjęcia, materiały wideo, wycinki prasowe, medale, numery startowe oraz wspomnienia uczestników, a następnie zorganizować w Warszawie wystawę pod hasłem „Zakochaj się w triathlonie” - mówi Michał Drelich z agencji Sport Evolution.

Organizatorzy czekają na wszystkie historyczne oraz współczesne materiały pod adresem wystawa@5150warsaw.com. Najciekawsze zgłoszenia zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage'u www.facebook.com/5150warsaw oraz zaprezentowane na wystawie poświęconej historii triathlonu w Warszawie.

5150TM Triathlon Series to globalny cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim (1,5km pływania – 40km rowerem – 10km biegu). Pomysłodawcą serii jest World Triathlon Corporation, organizator największego na świecie cyklu triathlonowego IRONMAN (ponad 300.000 uczestników). Organizatorem zawodów w Warszawie jest agencja Sport Evolution, wyłączny licencjobiorca marki IRONMAN w Polsce.

- Triathlon z każdym rokiem zyskuje w naszym kraju na popularności, a zawody na licencji World Triathlon Corporation to światowa ekstraliga – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. - Pierwsze rozmowy z Urzędem Miasta podjęliśmy kilkanaście miesięcy temu. Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie, i że to właśnie Warszawa będzie areną zmagań współczesnych gladiatorów z całego świata – dodaje.

Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz www.facebook.com/5150warsaw.   

Partnerem strategicznym 5150TM Warsaw Triathlon jest Miasto Stołeczne Warszawa.

« powrót


Facebook
Copyright © 2015 Triathlonsport.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
undicom.pl
tworzenie stron www katowice
created by