5150TM Warsaw Triathlon - 15 lutego ruszają zapisy

Podziel się


5150TM Warsaw Triathlon - 15 lutego ruszają zapisy
09:26 11 02 2016
12 czerwca odbędą się w stolicy prestiżowe zawody triathlonowe w ramach globalnego cyklu 5150TM Triathlon Series. Będzie to druga w Polsce impreza na licencji World Triathlon Corporation. Już 15 lutego otwarta zostanie rejestracja do 5150TM Warsaw Triathlon.

World Triathlon Corporation to organizator legendarnych zawodów IRONMAN®. Od 2015 roku gospodarzem zawodów na licencji IRONMAN®, jako jedyne miasto w Polsce, jest Gdynia. Teraz do prestiżowego grona miast, w których odbywają się zawody spod znaku WTC dołącza Warszawa.

- Cieszymy się, że stolica Polski pojawia się na mapie miast, w których organizowane są międzynarodowe zawody triathlonowe. W zawodach World Triathlon Corporation bierze co roku udział ponad 300 tysięcy ludzi. Dla Warszawy to będzie ogromna promocja. Do stolicy przyjadą bowiem miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizator 5150TM Warsaw Triathlon.

5150TM Triathlon Series to cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim. Uczestnicy
5150TM Warsaw Triathlon będą musieli przepłynąć 1,5 km, następnie przejechać 40 km na rowerze, a na koniec przebiec 10 km. Na pokonanie całego dystansu 51,5 km będą mieli maksymalnie 4 godziny.

Pierwsza dyscyplina zostanie rozegrana w Zalewie Zegrzyńskim. Stamtąd uczestnicy zawodów dojadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym powstanie tzw. IRONMAN Village. Przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej będzie zlokalizowana również meta zawodów. Trasa biegowa  5150TM Warsaw będzie poprowadzona m.in. Krakowskim Przedmieściem i ulicą Karową.

- Warszawa to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, a triathlon to sport XXI wieku – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. - Kiedy padła propozycja, byśmy gościli tak prestiżowe zawody o międzynarodowym zasięgu, nie mieliśmy wątpliwości, że to dobry pomysł. 5150TM Warsaw Triathlon uzupełni portfolio strategicznych, plenerowych imprez sportowych w naszym mieście, do których zaliczamy między innymi Tour de Pologne, Memoriał Kamili Skolimowskiej czy Maraton Warszawski – dodaje.

Pierwsza edycja 5150TM Warsaw Triathlon odbędzie się 12 czerwca 2016 roku. Więcej informacji i zapisy na www.5150warsaw.com oraz www.facebook.com/5150warsaw.   

Partnerem strategicznym 5150TM Warsaw Triathlon jest m.st. Warszawa.
 

« powrót


Facebook
Copyright © 2015 Triathlonsport.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
undicom.pl
tworzenie stron www katowice
created by