Szczegół, który powstał z miłości do żony!

Podziel się


Jacek Melich
17:22 15 01 2015
W K-EDGE mają powiedzenie: „Nasze produkty są nie tylko wyprodukowane w USA, są wyprodukowane przez nas”. To sprawia, że są one jeszcze lepsze.
 
Firma K-EDGE zrodziła się z konieczności, a może lepiej byłoby powiedzieć z miłości. W 2008 roku Joe Savola główkował co zrobić, aby dosłanie nic nie stanęło na przeszkodzie jego żonie w zdobyciu złotego medalu podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. A rzecz rozchodziła się o szczegół, istotny szczegół techniczny w rowerze ukochanej. Co zrobić, aby ograniczyć do minimum ryzyko, że podczas zawodów spadnie łańcuch? – zastanawiał się mężczyzna. O pomoc poprosił przyjaciela Erica Jensena. Właściciel spółki AceCo Precision Manufacturing chętnie podjął wyzwanie. Dwa tygodnie później żona Joe’ego, Kristin Armstrong wywalczyła złoto w Pekinie. W ten sposób narodził się nowoczesny chwytak łańcucha.Pięć lat później, zawodowi kolarze wciąż przychodzą do K-EDGE po rozwiązania mające na celu ulepszenie rowerów i poprawienie ich wyników. Kiedy Zespół SKY mówi nam w czasie wyścigu Tour of California, że potrzebują bardziej aerodynamicznego uchwytu pod komputer Garmin na nadchodzący Tour de France, to właśnie my się tym zajmujemy. Jeśli nowy model Garmin EDGE 1000 wymaga mocniejszego i dłuższego uchwytu do zamocowania go w idealnej pozycji, to właśnie my to robimy. Jeśli przyklejenie magnesu SRM do roweru z włókna węglowego sprawia problem, to właśnie my znajdujemy rozwiązanie – przekonują w K-EDGE.


Sekret amerykańskiej firmy jest prosty. Oni kochają kolarstwo, znają się na nim, a najlepsze profesjonalne zespoły i najlepsi zawodnicy informują ich o swoich pomysłach dotyczących ulepszenia rowerów, jakości jazdy i wyników w wyścigach. Następnie przekazują te sugestie zespołowi zajmującemu się precyzyjną obróbką aluminium, aby je urzeczywistnić.
Inżynierowie projektujący części, operatorzy sterujący maszynami CNC, zespół montażowy i zespół pakujący – wszyscy jeżdżą na rowerach i są dumni z tego, że ich produkty wygrywają największe wyścigi na świecie.

Produkty K-EDGE dostępne w wybranych sklepach w Polsce.

www.trisolution.pl
 


« powrót


Facebook
Copyright © 2015 Triathlonsport.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.
undicom.pl
tworzenie stron www katowice
created by